Su Džok – padėk sau

Su Džok sistemoje kiekvieną organą atspindi arba taškas ant delno ar pėdos, arba piršto falanga. Savarankiškas gydymasis Su Džok stimuliatoriumi remiasi tuo, kad veikiant „atitinkamą tašką“ veikiamas sergantis organas. Truputį sudėtingiau galėtume apibūdinti taip: žmogaus kūne egzistuoja gyvybinės energijos meridianai „ci“, jie driekiasi per visą kūną ir baigiasi rankose bei kojose. Veikdami ar dirgindami meridianų galūnes, jūs veikiate sergantį organą, per kurį šis meridianas eina.

Su Džok filosofija vadovaujasi bet kuria senosios kultūros bazine analogija. Kaip senovės gydytojai – šamanai – badydavo lėles, simbolizuojančias pacientą, taip ir profesorius Pak Čže Vu plaštakoje ir pėdoje pamatė žmogaus mini modelį (Su – plaštaka, Džok – pėda).
Vakarų pasaulis taip pat pripažįsta šią filosofiją: vieną kartą Nobelio premija buvo skirta už darbą apie visatos holografiją. Šio darbo pagrindas – kad visatos struktūra pasikartoja kiekvienoje mažoje jos dalyje. Su Džok sistemoje kiekvieną organą atspindi arba taškas ant delno ar pėdos, arba piršto falanga. Savarankiškas gydymasis Su Džok stimuliatoriumi remiasi tuo, kad veikiant „atitinkamą tašką“ veikiamas sergantis organas. Truputį sudėtingiau galėtume apibūdinti taip: žmogaus kūne egzistuoja gyvybinės energijos meridianai „ci“, jie driekiasi per visą kūną ir baigiasi rankose bei kojose. Veikdami ar dirgindami meridianų galūnes, jūs veikiate sergantį organą, per kurį šis meridianas eina.
Su Džok egzistuoja 2 kryptys. Pirmoji – tai bendra energijos lauko korekcija, kurią praktikuoja tik profesionalai. Antroji – gydymas, veikiant atitinkamas sistemas, tai gali atlikti kiekvienas žmogus, turintis bazinių žinių.
Atitikimo sistemų – kelios.
Pagrindinė sistema „atspindi“ žmogaus kūną ant viso delno. Didysis pirštas atitinka galvą ir kaklą, vidurinis ir bevardis – kojas, rodomasis ir mažasis – rankas. Delnas skirstomas į du sektorius, atitinkančius organus, išsidėsčiusius aukščiau diafragmos (arčiau didžiojo piršto) ir žemiau diafragmos (arčiau kitų pirštų).
Atitikimo sistema „Vabzdys“ atspindi visą kūną ant vieno piršto (galima pasirinkti bet kurį iš dvidešimties, geriau rankos ir ne didįjį). Pirmoji falanga atitinka galvą, antroji – organus virš diafragmos, trečioji – organus žemiau diafragmos. Vidinė piršto pusė – veidas, plaučiai, širdis, skrandis, žarnynas, lyties ir šlapimo organai. Išorinė pusė – pakaušis (jį atitinka nagas), stuburas, inkstai. Ant šoninių piršto pusių yra zonos, atitinkančios ausis, rankas ir kojas.
Atitikimo sistema „Gyvūno galva“ naudojama gydant akių, nosies ligas ir malšinant dantų skausmą. Pirštas (geriau didysis, nagu žemyn) – galva. Nagas reiškia pražiotą burną, oda aplink nagą – dantys, akys ir nosis – tarp nago ir sąnario, kakta – piršto sąnarys.

Stimuliatoriai
„Kaštonai“ – spygliuoti duriantys rutuliai. Naudojami gydant pagal Pagrindinę atitikmenų sistemą. Masažuojant tam tikras delno vietas, skatinamas vidaus organų gijimo procesas. Galima paprasčiausiai ritinėti rutulį rankose ir taip normalizuoti viso organizmo darbą. Rutulio–kaštono viduje yra masažiniai žiedai.
Masažinis žiedas – mažas metalinis žiedelis, savo išvaizda primenantis virtuvinį ežį. Naudojamas gydant pagal „Vabzdžio“ sistemą. Žiedas dedamas ant piršto ir stumdomas pirštu arba reikiama falanga. Beveik nepakeičiamas malšinant galvos skausmą. Taip pat padeda gydyti osteochondrozę.
Masažinė lazdelė – metodinė lazdelė, kurios viename gale yra masažinis ratukas, kitame – liestuvas. Liestuvu nustatomas konkretus atitikimo taškas, kurį juo galima ir masažuoti. Ratuku galima masažuoti delno arba pirštų paviršių.
Magnetinės žvaigždutės pleistru tvirtinamos ant atitinkamų taškų. Norint galima magnetinį poveikį dar papildyti ir mechaniniu masažu.
Moksai (lazdelės) naudojami taškams šildyti. Moksas uždegamas, priartinamas kuo arčiau taško ir laikomas tol, kol pacientas gali kęsti. Pagal Rytų pasaulėžiūrą fizinis žmogaus kūnas – materiali žmogaus energijos išraiška. Taigi bet kuri liga visų pirma atrodo kaip gedimas energijos sraute ir tik po to jau kaip liga pagal įprastą europietišką mąstymą. Todėl įprastas terapinis arba operacinis įsikišimas – tai pasekmės gydymas. Su Džok gydo priežastį.
Kontraindikacijų, gydant Su Džok stimuliatoriais, nėra. Taigi pakenkti sau žmogus negali (nebent nusidegintų neatsargiai elgdamasis su moksu). Blogiausia, kas gali nutikti, – neteisingai pasirinkę zoną, nepasieksite norimo efekto. Pavyzdžiui, jei jūs sloguojate, bet masažuojate burnos zoną, sloga nepraeis, tačiau dantenų būklė pagerės. Jei jūs dvejojate pasirinkdamas atitinkamus zonos taškus, tuomet naudokitės paveiksliukais, kuriuos rasite knygoje.
Dar vienas niuansas – jei galvos ar dantų skausmas praeina per keletą sekundžių, tai liga gydoma ilgai. Jei organizmo energetinė sistema yra judanti, tai fizinė – inertinė. Jai reikia laiko, kad susireguliuotų pagal pakoreguotus energetinius parametrus.
Skubi pagalba, kai pagal Su Džok malšinamas stiprus skausmas, turi privalumą palyginti su įprastomis medicininėmis priemonėmis: ne tik numalšina skausmą, bet ir žymiai pagerina organo veiklą, o šito nepasieksime naudodami analgetikus. Prasidėjus ūmiems pilvo skausmams, jei iškvietėte greitąją pagalbą, skausmą malšinančių vaistų gerti negalima, nes tai gali iškreipti ligos simptomus ir diagnozė gali būti netiksli, o štai masažuokliu pasinaudoti tikrai nepakenks.

       Įdomu…
Pirmiausia paveikslėlyje reikia rasti atitikimo sistemą, kurioje sergantis organas pavaizduotas geriausiai. Pavyzdžiui, gydant galvoje išsidėsčiusius organus, geriau naudoti sistemą „Gyvulio galva“, gydant stuburą – „Vabzdžio“ sistemą, ranką ar koją – Pagrindinę atitikmenų sistemą. Po to mintyse reikia suprojektuoti sistemą ant delno arba pėdos ir apytiksliai nustatyti organo vietą ir jį atitikančius taškus. Po to toje zonoje liestuvu vienodai spausti plaštaką arba pėdą, lyginant pojūčius įvairiuose taškuose. Labiausiai skauda tuomet, kai teisingai nustatome tašką.

       Ką daryti, jei…
… skauda gerklę? Atitikimo taško reikia ieškoti delne, didžiojo piršto pusėje, sąnario zonoje ir masažuoti jį liestuvu arba, jei jūs darbe ir „po ranka“ tik kanceliarinės priemonės, neaštriu pieštuku. Galima pašildyti moksą.
… sloga? Atitikimo taškas – ant didžiojo piršto. Jo galima ieškoti pagal dvi sistemas: arba ant paskutinės falangos truputį aukščiau nago (šioje sistemoje pirštas laikomas nagu žemyn), arba delno pusėje netoli piršto antspaudo vietos. Galima masažuoti liestuvu arba šildyti moksu.
… skauda dantį? Atitikimo tašką lengva rasti pagal sistemą „Gyvulio galva“ ant didžiojo piršto (paskutinė falanga žemyn). Mintyse padalinkite plotą aplink nagą į keturias dalis. Viršuje (ant nago) yra viršutinis žandikaulis. Kairėje  – kairė žandikaulio pusė; dešinėje – dešinė žandikaulio pusė (kaip priešais jus stovinčio žmogaus).
… skauda galvą? Labiausia įprastas būdas galvos skausmui malšinti – žiedu masažuoti paskutines didžiųjų pirštų falangas. Jeigu neturite žiedo, galima labai stipriai masažuoti rankomis, bet reikės tai daryti kur kas ilgiau.
… skauda nugarą? Pagal „Vabzdžio“ sistemą parenkama bet kurio piršto falanga (geriau nesirinkti didžiojo), atitinkanti stuburo dalį, ir masažuojama žiedu. Žiedas dedamas ant piršto ir ritinėjamas išilgai falangos. Galima masažuoti falangą ratuku. Konkretų atitinkamą tašką galima masažuoti liestuvu, jei negaila laiko ir jėgų. Tačiau masažas juo nėra efektyvus.
… skauda skrandį? Pagal Pagrindinę atitikmenų sistemą (skrandis yra žemiau diafragmos, o jį atitinkanti zona arba taškas – viršutinėje delno dalyje, jei nukreipsime jį didžiuoju pirštu į viršų) ratuku arba „kaštonu“ masažuojama atitinkama zona ant delno arba parenkamas taškas ant bet kurio piršto antros falangos (delno pusė) ir masažuojama liestuvu.
Šildymą moksu galima naudoti esant bet kokiam skausmui. Manoma, kad pagal kokybines charakteristikas smilkstančio kiečio spinduliuojamos bangos atitinka sveiko organizmo ląstelių spinduliuojamas bangas. Moksą geriau rinkti su priedais, nes gryno kiečio moksas smilkdamas stipriai ir nemaloniai kvepia. Tiesa, tik grynas kietis turi geriausių gydomųjų savybių.