Tu ir kiti

Kad ir kokie būtų tavo troškimai, turi mokėti efektyviai bendrauti. Veiksmingo bendravimo raktas: kai ateina laikas išdėstyti reikalo esmę, pasistenk tai padaryti tiesiai, aiškiai ir neužtrukti ilgiau kaip 30 sekundžių (Frank D. Milo, 1989).

Televizijos bei radijo reklamų kūrėjai žino, kokios trumpos yra žmonių dėmesio atkarpos, todėl stengiasi sukurti įspūdį tik keliais reikalingiausiais žodžiais.
* Suprantamai išdėstyk savo mintį
Kad ir kokie būtų tavo troškimai, turi mokėti efektyviai bendrauti. Veiksmingo bendravimo raktas: kai ateina laikas išdėstyti reikalo esmę, pasistenk tai padaryti tiesiai, aiškiai ir neužtrukti ilgiau kaip 30 sekundžių (Frank D. Milo, 1989). Bandyk paprastai ir be užuolankų suformuoti mintį. Mėgink tol, kol ji taps sklandi. Turėk galvoje, kad atidžiau  klausomasi tų, kurie mažiau kalba. Kas labiau patraukia dėmesį – nuolatinis laikrodžio tiksėjimas ar telefono skambutis?
* Draugo draugas
Stenkis užmegzti kuo daugiau kontaktų – su kolegomis, kaimynais, visur įsigyk draugų. O priežastis, dėl kurios sutikome vieną ar kitą žmogų, iš pradžių gali būti neaiški.
* Kaip spręsti konfliktus?
Sugebėti spręsti konfliktus – tai reiškia mokėti valdyti savo žodžius. Neprivalai nei sutikti su kitų nuomone, nei pasiduoti. Tik bus daug naudingiau, jei išliksi garbingas, mandagus, malonus. Nusiteik, kad laimėti galite abu, ir būtinai rasite kompromisą.
* Atleidimas
Santuoka – rimčiausias gyvenimo sprendimas. „Žiūrėk plačiai atmerktomis akimis prieš vestuves ir pusiau užmerktomis po jų“ (Benjamin Franklin).
Santuoka yra puiki ir vykusi, jei abu sutuoktiniai gerbia vienas kito poreikius ir teises, jei supranta esą ne tik pora, bet ir du skirtingi individai.
Kiekviena pora – tai „pica“. Gabalėlis sutuoktiniui, gabalėlis darbui, kitas – svajonei, po vieną kiekvienam vaikui, gabalėlis miegui, dar vienas – relaksacijai. Kiekvienas naujas vaikas reikalaus papildomo gabalėlio. „Pica“ nepadidės. Teks sumažinti kitus gabalėlius. Niekuomet nepamiršk, kad sutuoktinio gabalėlis pats neliečiamiausias, nes, kaip jau žinai, laimingiausi yra tie žmonės, kurie laimingai susituokę.

Ištraukos iš knygos „Tavo kelias į sėkmę“
Raimonda Mikatavage