Santikiai su kitais žmonėmis

Geri santykiai su kitais žmonėmis – sveikatos ir laimės sąlyga.

Geri santykiai su kitais žmonėmis – sveikatos ir laimės sąlyga
* Santykiai su žmonėmis – tai tarytum banko sąskaita. Iš pradžių įnešk, tik vėliau gali tikėtis pasiimti.
* Pirmas įspūdis susiformuoja per pirmąją minutę  susitikus nepažįstamą žmogų. Niekas neturės antros progos padaryti pirmo įspūdžio.
1. Stenkis visuomet gerai atrodyti.
2. Kalbėk nuoširdžiai, su entuziazmu.
3. „Nevok“ asmens laiko.
* Jausmus sunku paslėpti, bet pakeisk blogas mintis geromis.
* Turi atsisakyti tokių santykių, kurie tave žlugdys, ir užmegzti naujus, kurie padės tobulėti.
* Susipažink su žmonių socialiniais tipais.
1. Tiesmuko tipo žmogus vertina rezultatus ir mėgsta kontroliuoti. Turėdamas reikalų su šiais žmonėmis turi būti pasiruošęs padaryti, ką reikia, ir negaišinti  jų laiko. Būk oficialus, tiesus, atidžiai klausykis. Suteik teisę pasirinkti, paremk jų išvadas. Susidūrę su pasipriešinimu arba patyrę stresą, tokie žmonės gali elgtis autokratiškai ir neiti į jokius kompromisus. Jei pats esi tokio tipo, gali mokytis tobuliau bendrauti su žmonėmis, daugiau klausydamas kitų. Ką jie sako? Ką jaučia? Ar yra tam pagrindo?
2. Ekspresyvaus tipo  žmonės vertina pripažinimą ir dažnai yra visuomeniški. Bendraujant su jais, negalima apsnūsti. Pasakok istorijas, nepulk ginčytis, įvertink jų humorą. Iškilus konfliktinei situacijai, ekspresyvieji linkę atremti ataką. Jei pats  esi toks, dažniau sustok ir pasitikrink, kaip į tave reaguoja kiti. Ar jiems  nenuobodu, ar jie patenkinti, o gal pavargę, pikti ar skuba?
3. Kooperatinis  tipas vertina dėmesį  ir mėgsta paremti kitus. Šios elgsenos žmonės brangina susitarimus ir kompromisus, mėgsta garantijas ir stengiasi išsaugoti santykius. Parodyk, kaip juos vertini, papasakok apie savo jausmus, neskubink, būk kantrus. Kilus konfliktui, tokie žmonės dažniausiai pasiduos, sutiks su viskuo, ką pasakysi, bet padarys priešingai. Jei esi kooperatinio tipo, stenkis dažniau pats pradėti pokalbį ir imtis veiklos.
4. Analitinio tipo žmonės vertina tikslumą, yra  techniški. Bendraujant su jais, neblogai būtų pateikti kiek įmanoma daugiau specifinių detalių. Jiems reikia turėti įrodymų ir laiko viskam apmąstyti. Paklausk jų patarimo, nepasiduok emocijoms. Šie žmonės stengsis išvengti konflikto. Visada ras būdą pasitraukti. Jeigu pats esi  analitinio tipo, turėdamas pakankamai informacijos, gali drąsiai spręsti. Nesikask vis gilyn ir gilyn, taip ir nerasdamas, ką pasirinkti. Tai labai erzina. Juk yra riba, kai informacijos visiškai užtenka .
Kaip matai, pagrindinė mintis yra tokia: jei nori ko nors iš kito, konfliktu tikriausiai  to nepasieksi. Turi suprasti, jog priešiškumas –  tai kaip spyris į koją.
Būk pasiruošęs, pasitikintis savimi ir entuziastingas. Iš anksto sugalvok keletą protingų klausimų. Tegul kitas kalba daugiau, pasijunta  esąs ypatingas.
Jei suprasi, kokį jis nori padaryti įspūdį, ir nebūsi linkęs vertinti bei teisti, žmogus maloniai nustebs ir atsipalaiduos.
Jei suprasi jį, yra daugiau šansų, kad jis supras ir pripažins tave.

Ištraukos iš knygos „Tavo kelias į sėkmę“
Raimonda Mikatavage