Tu ir darbas. Svajonė.

„Žmogus, kuris gyvena savo svajone, visada galvoja, kaip ją pasiekti.

„Žmogus, kuris gyvena savo svajone, visada galvoja, kaip ją pasiekti…“
Nepamiršk, kiekviena svajonė reikalauja darbo, kuris kartais bus ilgas, nuobodus ir varginantis. Jei sutinki  ir su gerosiomis, ir su blogosiomis to darbo pusėmis bei vis dar nori jo imtis, – tai jau radai savo svajonę.
Dabar nukreipk energiją svajonei įgyvendinti. Aistringai trokšk jos. Gyvai įsivaizduok, jog pasiseks. Nuolatos apie ją galvok. Tikėk  svajone, tarytum ji jau būtų išsipildžiusi.
Tačiau jeigu sėdėsime rankas sudėję, mūsų svajonė bus tik bevaisis noras. Nežaisdami nepralošime, bet aišku, kad ir nelaimėsime.
Patogus urvas stengsis įtraukti tave atgal. Būk pasiruošęs tam ir toliau stumkis į priekį. Nedelsk. Neatidėliok. Visada gali rasti priežastį, kodėl nereikėtų ko nors daryti.
Jeigu tikrai negali ko nors padaryti dabar, nustatyk konkrečią  datą ir laiką, kada padarysi.
Bent penkis kartus per dieną paklausk savęs: „Ką geriausia galėčiau nuveikti tiesiog dabar?“ Tik šitaip kasdien vėl imsies atsakomybės už savo svajonę.
„Tik kvailys tikrina vandens gylį abiem kojom“. Jeigu kiti įsipareigojimai neleidžia viso laiko skirti svajonei, gali dirbti dėl jos „pusę etato“.
Tik nepamiršk kiekvieną mielą dieną ką nors nuveikti jos labui. Tikėk savimi, jauskis atsakingas už savo svajonę ir kasdien veik.
TYLĖK
Jeigu sėkmę žymi raidė A, tai sėkmės formulė yra A= X+Y+Z.
X – tai dirbk, Y – žaisk, Z – užsičiaupk (Albert Einstein).
Kaip savo tikslu, taip ir  svajone neturėtum su bet kuo dalytis. Ypač saugokis tų, kurie sako, jog tos svajonės pasiekti neįmanoma. Paklausk, ar jie patys bandė šitai padaryti.
Jei ne, į tokius patarimus gali nekreipti dėmesio, o jei taip – atidžiau išklausyk juos, kad nedarytum tų pačių klaidų.
VEIKLA
„Tūkstančio mylių kelionė prasideda vienu žingsniu“( Lao-TSE).
Iki svajonės tave nuves veikla – protinė ir fizinė. Žinai, koks tavo tikslas, turi svajonę, metas veikti. Geriausias būdas pradėti – surašyti viską, ką privalai padaryti, nuo pradžios iki galo.
Tada suskirstyk veiksmus pagal svarbą. Šis sąrašas – uždaviniai, iš kurių susideda sėkmė. O dabar pradėk nuo pirmojo – imk ir išspręsk jį. Pasistenk. Nuveik daugiau, negu iš tavęs tikimasi.
Kartais gal bus baisu, kartais nesiseks, reikalai kryps ne į tą pusę, tačiau kiekvienas veiksmas artins tave prie svajonės, prie sėkmės.
UŽSIBRĖŽK UŽDAVINIUS
„Tiems, kurie neturi sau numatę uždavinių, lemta visą gyvenimą dirbti tiems, kurie jų turi“.
Dabar, kai jau turi svajonę, atitinkančią tavo gyvenimo tikslą, uždavinių užsibrėžimas bus ta sistema, kuri padės ją įgyvendinti.
Jei neturi konkrečių uždavinių, svajonė išgaruos kaip miražas.
Turėtum susiplanuoti darbą mažais „kąsneliais“. Surašyk juos.
Geriausia numatyti labai konkrečius uždavinius, net aprašyti, kokius fizinius ar protinius darbus reikia atlikti, kokius socialinius ir finansinius klausimus išspręsti. Uždavinius pravartu vis peržiūrėti, jei reikia -pakoreguoti.
* Susirašyk uždavinius.
* Išdėstyk pagal svarbumą.
* Vienu metu spręsk vieną uždavinį.
* Apdovanok save.
* Užbėk už akių kliūtims.

Kartais reikalai gali susijaukti, pasidaryti nebekontroliuojami, bet tu būsi tam pasiruošęs ir rasi išeitį.

 

Ištraukos iš knygos „Tavo kelias į sėkmę“
Raimonda Mikatavage