Tu ir darbas. Paversk savo aistrą verslu.

Jeigu turi kokį ypatingą talentą ar pomėgį, kuris tave labai džiugina, galbūt sugebėsi paversti jį darbu.

„Tikra gyvenimo tragedija yra ne tai, kad tenka apsiriboti vienu talentu, bet tai, kad nepavyksta juo pasinaudoti“ (Edgaras Vatsonas Houvas).
Jeigu turi kokį ypatingą talentą ar pomėgį, kuris tave labai džiugina, galbūt sugebėsi paversti jį darbu. Prisimink 4 savo didžiausias vertybes. Galbūt tai savininko vertybės – kūrybiškumas, nepriklausomybė, pasiryžimas išspręsti problemas, nauda?
Jeigu taip, tau pasiseks, jei užsiimtum savo verslu.
Būk kūrybiškas, lankstus, pradėk nuo mažo.
* Nuo savo namų.
* Nereikia prašmatnios įstaigos.
* Taupyk pinigus.
* Kurį laiką nesitikėk jokių pajamų.
* Pradėk pardavinėti.
* Auk po truputį.
* Susirask žmonių, kurie galėtų pamokyti tave to, ko nežinai.
Nesužlunga tos kompanijos, kurios išlieka naujos, jaunos, žvalios.
Tai „Madonos principas“. Garsi dainininkė sukelia naują ginčą, pakeičia šukuoseną, šokio stilių, drabužius ir muziką, kai tik žmonės būna beįprantą prie jos esamo stiliaus.
Neužmik ant laurų, verčiau vėl ir vėl kurk save. Turi nuolatos tobulėti ir atsiliepti į besikeičiančius klientų pageidavimus.
Jeigu turi tai, ko jam reikia, nuosavas verslas gali būti tikrai naudinga patirtis – ir asmeninė, ir finansinė.
Niekada nepamiršk, kad kuo ilgiau jame dalyvauji, kuo aukščiau kopi, labiau augi, tuo kuklesnis turi būti, tuo daugiau padėti kitiems ir priimti iš jų.
„The American Entrepreneurs Association“ credo, kuris  tinka  visiems, siekiantiems įgyvendinti savo svajones:
„Aš nesirenku paprasto žmogaus būties. Tai mano teisė – nebūti paprastam, jeigu galiu. Aš ieškau palankios progos, ne saugumo. Nenoriu būti išlaikomas pilietis, pažemintas ir atbukęs, kuriuo rūpinasi valstybė.
Noriu apgalvotai rizikuoti, svajoti ir statyti, suklysti ir laimėti. Man labiau patinka gyvenimo iššūkiai, o ne garantuota egzistencija, geriau išsipildymo džiaugsmas, negu sustingusi, rami utopija.
Nemainysiu savo laisvės į labdarą nei savo orumo į išmaldą. Niekada nesigūšiu prieš jokį šeimininką ir nesulinksiu nuo jokios grėsmės. Mano pasirinkimas – stovėti tiesiai, išdidžiai ir be baimės, pačiam galvoti ir veikti, džiaugtis mano kūrinių atnešama nauda, drąsiai žiūrėti pasauliui į akis ir tarti: „Su Dievo pagalba padariau  tai“. Ir visa tai reiškia būti  Savininku“.
Siekdamas svajonės išsipildymo, tampi jos savininku. Jokio skirtumo – ar svajoji dirbti sau, ar kam nors kitam, ar būti namie su vaikais. Tavo svajonė – tavo korporacija, ir kokią ją padarysi, tokia ji ir bus.
Jeigu tavo ketinimai dori ir žinai, kad dirbi sunkiau negu kas nors kitas, rasi reikalingų išteklių. Rasi žmonių, kurie tau padės, informacijos, kurios prireiks, ir pinigų.
Įdomu tik, kiek tau tai rūpi ir kiek pastangų ketini įdėti.
„Gyvenimas yra visai paprastas – ką nors darai. Diduma nepavyksta. Kai kas pasiseka.
Darai daugiau tai, kas pasiseka. Jeigu labai apsimoka, kiti ima tave kopijuoti. Tada darai kažką kita. Visa gudrybė – sugalvoti ir padaryti kažką kita“ (Tom Peters).
Geriausiai verslo pagrindų išmoko patirtis, ne knygos.

Ištraukos iš knygos „Tavo kelias į sėkmę“
Raimonda Mikatavage