Tu ir darbas. Darbo paieškos.

Keturi žmonės iš penkių nemėgsta savo darbo. Jeigu neapkenti dirbamo darbo, niekuomet neiškilsi, kad ir kaip stengtumeisi. Liekant nekenčiamoje vietoje, gali kilti problemų dėl sveikatos.

   Atsakyk į klausimą: „Ar skiri paieškoms aštuonias valandas per dieną?“
Keturi žmonės iš penkių nemėgsta savo darbo. Jeigu neapkenti dirbamo darbo, niekuomet neiškilsi, kad ir kaip stengtumeisi. Liekant nekenčiamoje vietoje, gali kilti problemų dėl sveikatos.
Jei nori įsitikinti, ar ši veikla tau tinka, paklausk savęs, ar 80% darbo laiko esi laimingas.
Visuomet bus reikalavimų, kurie nelabai džiugins, tačiau jeigu didžiąją laiko dalį darbas, kurį dirbi, patinka – tau pasiseks.
Svarbiausia yra skirti darbo paieškoms „pilną etatą“. Privalai nuspręsti, kad kol kas šios paieškos ir bus tavo darbas, – nuo pirmadienio iki penktadienio, nuo 9.00 iki 17.00. Tada gerokai aplenksi 99 procentus visų kitų ieškotojų (Richard N. Bolles, 1993).
Jeigu turi darbą, bet nori susirasti kokį kitą, paieškoms turi skirti kiekvieną laisvą minutę, įskaitant savaitgalius bei atostogas. Tegul šeima ir draugai tave paremia.
Antras labai svarbus žingsnis – tai liautis tikėjus, jog vienintelis būdas gauti išsvajotą darbą yra parodyti savo patirtį ar rekomendaciją. Numatomam darbdaviui gali pademonstruoti kai ką ne mažiau svarbų kaip patirtis bei rekomendacijos – sugebėjimą spręsti problemas.
Sugebėk pateikti save kaip potencialų problemų sprendėją.
Dar prieš pokalbį sužinojęs apie rūpimą organizaciją viską, ką įmanoma, ir sugebėjęs pademonstruoti, kaip spręstum organizacijoje iškilusią problemą, aplenksi dauguma kitų kandidatų.
Organizacijoms gali kilti rūpesčių dėl:
* Pelno.
* Reklamos.
* Personalo.
* Vagysčių.
* Pinigų emisijos.
* Darbo efektyvumo.
* Motyvacijos.
* Prastovų ir t.t.
„Ypač  pasistenk sužinoti, su kokiomis problemomis susiduria žmogus, galintis tave įdarbinti, dėl priėmimo dažniausiai tenka kalbėtis su juo“ (Richard N.Bolles, 1993).
Susitikęs su juo pasikalbėti, atidžiai klausykis. Pavyks daug sužinoti. O dar geriau – pasikalbėk su kokiu nors tos kompanijos darbuotoju ir kiek galėdamas išsiklausinėk.
Įsidarbinimas – trigubas procesas. Ruošdamasis eiti į pageidaujamą darbovietę, rink žinias apie ją, iš anksto užmegzk kontaktą su žmogumi, kuris gali priimti tave dirbti norimą darbą, kreipkis tiesiai į šį žmogų, pateikdamas jam pareiškimą ar kitus reikalingus dokumentus, ir prašyk paskirti laiką pokalbiui.
Per pokalbį elkis taip, kad pašnekovas galėtų tave įvertinti ir suprastų, kaip ruošiesi padėti išspręsti jam iškilusias problemas.
Nesitikėk, jog tau iš karto pasiūlys darbą. Po kiekvieno pokalbio nusiųsk kalbėjusiam su tavimi žmogui laišką, dar kartą pabrėždamas, kad domiesi šia kompanija, ir dėkodamas už tau skirtą laiką.
NEPAMIRŠK: darbą gauna nebūtinai tas, kuris geriausiai jį atliktų, o tas, kuris daugiausia žino, kaip įsidarbinti.

Ištraukos iš knygos „Tavo kelias į sėkmę“
Raimonda Mikatavage