Tu ir darbas. Ar esi patenkintas?

„Darbas padeda atsikratyti trijų didžiųjų blogybių: nuobodulio, ydų ir neturto“ (Volteras).

„Darbas padeda atsikratyti trijų didžiųjų blogybių: nuobodulio, ydų ir neturto“ (Volteras).

   Darbas gali būti apmokamas arba ne, namuose arba kur nors kitur. Jis tiesiog turi skatinti tave augti ir tobulėti. Darbas turi įgyvendinti tavo planus, o pats turėtum labiau jaudintis dėl pačio proceso, o ne dėl galimų titulų (Richard N. Bolles, 1993).
Kad ir kokia būtų tavo profesija, jeigu darbe tvirtai ir aiškiai yra girdėti tavo „aš“ balsas,  – vadinasi tu išreiški savąją esybę. Gyveni vardan tikslo.
Neprieštarauji, jei reikia dirbti ilgai ir sunkiai, nes darbas teikia pasitenkinimo.
O jeigu užsiimsi ne tuo, kas tau tinka, dažnai jausi nuobodulį ir susierzinimą. Kasdien žiūrėsi į laikrodį ir lauksi savaitgalio.
Tavo tikslas ir paskirtis – stiprus pašaukimas, skatinantis dirbti tam tikroje srityje, skatinantis įgyvendinti svajonę, o gal svajones.
TIKSLAS visuomet bus tas švyturys, kuris pagelbės tau apsisprendžiant dėl darbo klausimų. Jis padės susidaryti tinkamą darbo planą.
Patikrinti, ar turi tvirtą tikslą, gali užduodamas sau klausimą: „Ar tai ką nors keičia?“
Suradęs gyvenimo tikslą, brandink jį savyje. Neišplepėk. Jis šventas ir neliečiamas. Tegul įsišaknija giliai tavyje. Tai tavo gyvenimo kompasas.
SVAJONĖ. „Kai meilė ir įgūdžiai dirba ranka rankon, gali tikėtis šedevro“.
Svajonė turi būti reali ir atitikti tavo dabartines ar ateity numatomas galimybes ir talentus. Įvertink turimus įgūdžius. Pasirink tokią svajonę, kuria tiki ir kurią gali  įgyvendinti.
PATOGUS URVAS. „Stoviu čia, savo svajonės pakraštyje…“
Kodėl  tiek daug žmonių neįgyvendina savo svajonių? Todėl, kad mes bijome išsiropšti  iš savo „patogių urvų“. Į tuos urvus telpa viskas, prie ko esame pripratę, ką nuolat darome.
Šis darbas tapo tau patogia rutina. Turi savęs paklausti:
„Ar aš visą likusį gyvenimą sieksiu savo tikslo, ar darysiu tik tai, kas šiuo metu patogu, ir galbūt vėliau gailėsiuos?“
O JEIGU AŠ NETURIU SVAJONĖS?
Gyvenimo svajonė yra tarsi batas – pirmiausia ji turi tikti. O kuo ilgiau jį nešiosi, tuo bus patogesnis.
Vienas iš būdų išsirinkti svajonę – užduoti sau klausimą: „Kokį darbą rinkčiausi, jei žinočiau, kad šimtu procentų pasiseks?“
Kas, mano nuomone, yra idealus gyvenimo būdas? Ką veikčiau likusį gyvenimą, jei išloščiau 10 milijonų?
Pagalvok, ką gyvenime esi patyręs ir kas teikė daugiausia pasitenkinimo. Geriausi prisiminimai gali būti iš vaikystės ir susiję su tavo mėgstamais užsiėmimais, kiti – su savanorišku darbu arba su tuo, kurį darbą dirbi dabar.
Užrašyk, ką geriausio prisimeni, – išnagrinėk.
Išsirinkęs keletą galimų svajonių, susirašyk savo norus, galimybes ir kliūtis. ( Marsha Sinetar, 1987).
Pasirink „tą“ norą, kuris teikia daugiausia pasitenkinimo, uždega – pasirink Didžiąją Svajonę. Tiksliai nustatyk, kokių sieksi rezultatų.

Ištraukos iš knygos „Tavo kelias į sėkmę“
Raimonda Mikatavage